Di slider je štandartná položka menu. Po jej rozkliknutí sa vám zobrazí prvý slide. Uvidíte kopec možností ktorý jeden slide obsahuje. Slide vytvárate jednoduchým add slide

Obrázok zobrazuje nastavenie tohto prvého slide.

Background Image

Obrázok pozadia alebo farba pozadia. Možnosť nastavenia prelivu dvoch farieb pozadia a vytvorenia gradient efektu. ( pri gradient je potrebné nastaviť aj hodnotu GR - možnosť natočenia polohy prelivu )

Inside Image

je ďalší obrázok ktorý môžete zakomponovať do slidu. Viete ho polohovať, rotovať, repeatovať alebo mu pridávať efekt zobrazenia.

 

Nastavenia Inside Image

Url , Width - percentá, pixely alebo 50% auto, auto 80% ( auto - šírka alebo výška ) . Ofset Width / Height  - alebo + hodnota, pozícia, rotácia, opakovanie obrázka, efekt obrázka.

Nastavenia bloku textu

+ editor

Július

Som jednoduchý blok textu umiestnený na stred. Mám zadanú širku 60% ( v prípade mobilných zariadení automaticky na 100% ). Text style je predpripravená typografia v tomto prípade Július.

Je mi cťou vám predstaviť ďalšie možnosti Di Slidera. Pri projektovaní Di Slidera sme v neposlednom rade mysleli na tvorbu galérií. Každý jeden slide má tri formy vytvorenia galérie. Galéria ako horizontálny slider, icon gallery alebo gallery grid.

Gallery slider je v ďalšom slide..

Slider Gallery

Icon Gallery

Je ikona v pravo dole. Aby sme nezabudli, tak ako icon gallery je možnosť pridať do slide aj icon text..

Je to zase len ďalšia vychytávka, ktorá sa dá využiť pre potrebu skrytého obsahu alebo nejakého popisu.

list_alt

Gallery Grid je galéria na ktorej po kliknútí na obrázok sa zobrazí ako lightbox. Ak potrebujete použiť obrázkov viac, použite na to ďalší slide. Ďalšie využitie icon text funkcie. Ak by niekomu prekážalo, že text je príliš malý alebo veľký, je tu možnosť nastavenia percent veľkosti textu v icon text. 100 je východzia hodnota. Možnosť percentuálneho nastavenia je tiež možná aj v bloku textu.

close
image

Gallery grid :)

Poslednou funkciou dislidera sú tlačítka. Tie si jednoducho vytvoríte vložením textu tlačítka a url adresu. Keď ich potrebujete viac, urobíte to tlačítkom add buttom. Tlačítka môžu plniť aj funkciu presunu stránkou. Stačí keď do url v píšete url s príponou /#cisloslidu. https://www.divartwp.sk/di-slider/#10

 

To by bolo z funkcií Dislidera všetko. Teda skoro. Dislider ponúka neskutočné možnosti kreatívneho vyžitia a ponúka jednoduchý spôsob tvorby obsahu. Na záver ešte spomeniem blok Dislider settings nachádzajúci sa pod sliderom. Obsahuje funkcie celkového nastavenia slidera.

Jedno z najvýznamnejších tlačidiel je funkcia disable slider kde možete zrušiť rolovanie slideov po blokoch. Google font link je variantou pre tých, čo by chceli skúsiť využiť vlastnú typografiu za pomoci google fonts. Podrobný návod pripravujeme.

Náhľady Obrazoviek