Ciefova Adriana

Dobrý deň pán Ryboš,

pred nedávnom sme spolu volali ohľadom tlači a zarámovania 7 umeleckých fotografií na moju výstavu.

Napíšem vám ďalšie informácie a otázky v bodoch nižšie, pre prehľadnosť: 

1. V nadväznosti na telefonát by som vám chcela poslať link na predmetných 7 fotiek aby ste zhodnotili, či sú vhodné na tlač v rozmere 70×50 a ktorý typ papiera je pre tlač daných fotografií vhodnejší – či Formei Portrait Matt alebo alebo Formei Pro Gloss alebo Formei Jet Pro Pearl. Ja si myslím, že skôr asi matný, ale vy s tým máte viac skúseností.

Link na fotky (cez rozklik sa otvoria v obdĺžnikovom formáte, 5 fotografií je na šírku a 2 sú na dĺžku): https://www.adriamarxia.com/art-photography

2. Druhá otázka by bola, či by ste vedeli zistiť (asi čím skôr tým lepšie :)), či náhodou na sklade nemáte k dispozícií aj 7 čiernych drevených rámov vo veľkosti 70×50. 

3. Ďalej by som sa chcela pobaviť o cene, keďže mám viac cenových ponúk a vzhľadom na obmedzený budget si potrebujem vybrať kvalitnú ale stále aj cenovo najvýhodnejšiu ponuku – vo vašej kalkulačke na webe mi vypočítalo, že pri tlači fotografie Formei Portrait Matt a ráme 70×50 to vyjde na 35.90 EUR. Čiže za 7 zarámovaných fotografií spolu 251.30 EUR. To je pre mňa momentálne veľmi vysoká suma, čiže by som sa chcela spýtať, či by sa pri 7 zarámovaných fotografiách nedala poskytnúť zľava. 

4. V prípade, že by som nebrala od vás rám, ale sama si zohnala čierny rám, tak iba za tlač fotografie mi ukazuje v rozmere 70×50 sumu 15.30 EUR (Formei Pro Gloss) alebo 15.80 EUR (Formei Portrait Matt). Čiže za 7 fotografií je to dokopy 107.10 EUR, resp. 110.60 EUR. Je to prosím správne? Plus tu by sa tiež pri odbere 7 fotografií nedala uplatniť zľava? 

Summa summarum, pre mňa by bolo úplne ideálne si u vás fotky nielen vytlačiť, ale ich u vás aj zarámovať. Rám na tento rozmer však zoženiem aj za 10 EUR (7 rámov za 70 EUR), preto je celková suma 251.30 EUR za 7 zarámovaných fotografií pre mňa vysoká a viac sa mi oplatí potom to nechať „len“ vytlačiť. Avšak ako som uviedla vyššie, najradšej by som od vás mala celý balík tlač+rámovanie, takže popremýšľajte prosím, či tam nájdeme nejaký prienik a možnosť, aby sme boli všetci čo najspokojnejší 😉

Plus ešte dodávam, ako som spomínala v telefonickom rozhovore, že hotové fotografie by som potrebovala doručiť do Bratislavay do 21.apríla. 

Budem sa tešiť na vašu odpoveď, v prípade otázok či nejasností prosím kľudne píšte alebo volajte (0917 42 69 43).

Želám čo najlepší deň.

So srdečným pozdravom,

Adriana

Odpoveď

Dobrý deň

Zhodli sme sa, že by sa pre také farebné fotky skôr hodil ten pro pearl 300. A to aj z hľadiska vyššej gramáže. Aj keď novým zákazníkom zľavy neposkytujeme, vieme vám dať 10% zľavu. Čierne rámy žiaľ nemáme ale vedzte, že rámy ktoré máme sú kvalitou určite lepšie ako tie, ktoré v takej cene zoženiete.

OD

Pozdravujem,

ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď. 

Hmm, verím, že Pro Pearl 300 je kvalitatívne lepší, len mi to o dosť zdvihne celkovú cenu, keďže mám až 7 fotografií, musím to zvážiť, lebo budget nepustí.

Škoda tých bielych rámov, k fotkám by sa viac hodili čierne, aspoň pocitovo-vizuálne to tak vnímam.

Rovnako ďakujem krásne za ponuku zľavy, myslím, že pri takomto odbere to nie je až tak od veci ani pre vás 😉 Plus do budúcna budem potrebovať tlačiť printy mojich obrazov a fotografií pre predaj, takže ak by začiatok tejto spolupráce vyšiel super, tak by bolo veľmi dobré pokračovať ďalej 😉

Pred finálnym rozhodnutím by som sa preto ešte chcela spýtať nasledujúce otázky – opäť pre prehľadnosť v bodoch:

1. Aký je hlavný kvalitatívny a vizuálny rozdiel medzi Portrait Matt a Pro Gloss prosím? Čo by mi prinieslo, keby som investovala radšej do Pro Gloss namiesto Matt?

2. Píšete, že vaše rámy sú kvalitou lepšie – čo to prosím znamená? Lebo v prípade, že by som u vás dala len „tlačiť“ bez orámovania, tak mám vyhliadnutý tento rám: https://jysk.sk/domacnost/dekoracia/ramy/fotoramik-oscar-50×70-cm-cierna

Ide o to, že ten čierny rám by mi viac vyhovoval, ale samozrejme rada by som poznala výhody a kvality vami ponúkaného rámu. Je skutočne veľká škoda, že nemáte čierny 🙂

3. Videli ste moje fotografie, je podľa vás rozmer 70 x 50 pre dané fotografie vhodný? Lebo ešte ma teoreticky napadlo (v rámci šetrenia výdavkov), že by som dala vytlačiť vami ponúkaný rozmer 60 x 45. Avšak tu by som potrebovala váš názor, či by fotka v tomto rozmere dobre vypadala v ráme rozmeru 70 x 50, predsa s tým máte viac skúseností.

Budem sa tešiť na vašu odpoveď a vopred ďakujem.

S pozdravom,

A.

Dobrý deň.

Keď idete vystavovať svoje fotografie, určite by sme odporúčali zainvestovať do toho. Média z gramážou nižšou ako 300 gramov, nie sú až tak vhodné práve kôli gramáži. Portrét matt má 230 gramov, je to v celku tenký papier a pri zmenách teploty napríklad prepravou sa môže stať že sa zvlní.

Ťažko opísať rozdiel v rámoch. To by ste museli porovnať fyzicky.

Dobrý deň,

ďakujem veľmi pekne za odpoveď a vysvetlenia ohľadom typu papiera, rozumiem. 

Ešte ste mi prosím zabudli odpovedať na bod 3, ak by som vás mohla poprosiť:

„3. Videli ste moje fotografie, je podľa vás rozmer 70 x 50 pre dané fotografie vhodný? Lebo ešte ma teoreticky napadlo (v rámci šetrenia výdavkov), že by som dala vytlačiť vami ponúkaný rozmer 60 x 45. Avšak tu by som potrebovala váš názor, či by fotka v tomto rozmere dobre vypadala v ráme rozmeru 70 x 50, predsa s tým máte viac skúseností.“

Čo sa týka rámu, aby som si to vedela lepšie porovnať s tým čiernym rámom, môžem sa prosím spýtať, že z akého materiálu je váš rám vyrobený a akú má cca hmotnosť (ak mi to viete povedať)?

Ďakujem a prajem čo najlepší deň.

A.

Ako som písal, rámy by bolo možné porovnať fyzicky. Neviem koľko váži. Hlavne keď my tam máme plexisklo a z jisku je asi sklo.

Čo sa týka menšieho rozmeru. Aj tak by tam musel byť papier ako pasparta a máme skúsenosti, že papiere nižšej gramáže , kde je použitá pasparta (priznaný biely okraj) sa majú tendenciu vlniť na prechodoch medzi papierom a tlačou. Ešte by bola možnosť vkladať pod fotku ktorá by bola v menšom formáte další papier a fotku prichytiť obostrannou páskou. To ale už vo vašej réžii..

Dobrý deň,

ďakujem za ďalšie vysvetlenia. V tom prípade určite je najlepšie ponechať veľkosť 70×50. Ok, cez Veľkú noc si to premyslím a v utorok vám dám vedieť finálne rozhodnutie.

Ďakujem a pekné sviatky prajem.

A.

Aj Vám pekné sviatky

Pekný deň prajem pán Ryboš,

dúfam, že ste mali príjemné sviatky. Ako som sľúbila, po sviatkoch by som chcela vrátiť k našej predošlej konverzácií ohľadom tlače mojich fotografií na výstavu.

Určite by som si u vás chcela objednať tlač 7 fotografií na papier, ktorý ste navrhli – Fomei Pro Pearl 300. 

Konzultovala som aj tie rámy, a na tú konkrétnu výstavu sa žiaľ viac hodia čierne rámy, takže rámy musím zohnať čierne; veľká škoda, že ich nemáte u vás. Avšak u vás by som si rada objednala určite „aspoň“ tlač.

Ako sme sa rozprávali, môžem teda rátať s cenou 22 EUR (podľa vášho cenníka na webe) x 7 + 10% zľava ? 

To by bolo dokopy 138.60 EUR. 

Budem čakať na vaše inštrukcie – ako je pre vás najlepšie aby som sumu uhradila, akým spôsobom vám mám poslať fotografie, a podobne.

Môžem teda rátať s tým, že fotografie mi budú doručené do max. piatka 21. apríla? To je 10 dní, tak veľmi dúfam, že sa to stíha 🙂

Budem sa tešiť na vašu odpoveď a prajem čo najlepší deň.

S pozdravom,

Adriana

V poriadku.

Dáme Vám tých 10% aj keď to bolo myslené samozrejme pri kúpe aj s rámami.

Dáta nám môžete poslať cez wetransfer alebo ako ste zvyknutá.

Dobrý deň,

ďakujem a veľmi si vážim tú zľavu. Keby boli tie rámy čierne, verte, že to viac než rada beriem rovno s rámami a mám po starostiach 🙂 Ale som presvedčená, že toto nie je naša posledná spolupráca.

Fotografie som vám práve poslala cez wetransfer.

Ak by bol nejaký problém, len mi prosím dajte vedieť.

Tiež mi potom dajte vedieť ako vám môžem sumu najlepšie uhradiť.

Ďakujem!

S pozdravom,

A.

Dobrý deň,

chcela by som sa vás spýtať, či ste fotografie dostali, či je všetko v poriadku a či teda môžem rátať s tým, že moja objednávka je v procese spracovania. Lebo ste mi neodpísali na môj posledný mail, tak aby som bola kľudná 🙂

Ďakujem a prajem pekné pokračovanie dňa.

S pozdravom,

A.

Zdravím.

Všetko v poriadku. Na vašej objednávke sa pracuje.

Pozdravujem,

super, ďakujem pekne za potvrdenie!

Čo najlepší deň prajem.

Dobrý deň,

v prílohe Vám zasielame faktúru na úhradu. Balík dnes odosielame na uvedenú adresu.

S pozdravom

Dobrý deň,

fotografie mám už doma, ďakujem veľmi pekne za tak promptné vybavenie a odoslanie. 

Vypadajú super, s tým typom papiera ste mali pravdu. Rovnako ďakujem aj za menšie verzie fotografií, tie ma milo prekvapili 🙂 Tie sú prosím vytlačené na ktorom type papiera?

Inak škoda, že som si od vás nevypýtala vzorky ostatných papierov, pre budúce tlače. Najviac by ma zaujímal Hahnemuhle papier, ten by som chcela používať na tlač limitovaných edícií. Ak by ste mali niekedy cestu do Bratislavy tak dajte vedieť, že by ste mi nejakú foto na Hahnemuhle papieri ukázali, resp. keď pôjdem do BB najbližšie, tak by som sa stavila ak by sa dalo.

Ďakujem ešte raz za super spoluprácu.

S pozdravom,

A.

Tu To Začína Gradovať

Pozdravujem,

v nadväznosti na môj včerajší ďakovný mail žiaľ musím dnes reportovať chybu – dnes som dala fotografie do rámov a ihneď som si všimla, že jednu fotografiu ste žiaľ zle „osekli“. Posielam v prílohe. Postava mala byť vycentrovaná na stred, ako sme sa bavili cez telefón v nedeľu. Viem, že ani na fotografii nebola postava úplne presne na strede, postava je trošku nahnutá do ľavej strany, ale na vytlačenej fotografii je žiaľ úplne zreteľné, že je riadne naľavo a nie je v strede. A to nevypadá dobre… Malo sa to oseknúť viac na tej pravej strane, na fotografii vidno, že ste to osekli žiaľ viac naľavo a nevycentrovali. Dalo by sa to opraviť prosím vás? Ostatné fotky sú ale super a za tie vám ešte raz ďakujem.

S pozdravom,

A

Zdravím.

Si nepamätám, že by ste niečo vraveli a postave a oreze (že si treba dať pozor, že je to dôležité). Preto si autori dodávajú fotografie v správnom rozmere. Chcel by som podotknúť,že ste mali fotky zo zľavou a platili ste rozmer 50×70 a fotky mali rozmer 50×75.

Čiže, nieje problém dotlačiť

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď. V nedeľu večer ste mi volali, že niektoré fotky treba orezať a upozornila som vás, nech ich orežete tak, aby koncepčne dobre vypadali. Myslela som si, že vám ako profesionálovi nemusím osobitne zdôrazňovať, že fotografia by mala byť orezaná tak, aby bola vycentrovaná. Tá fotografia nevypadá dobre, veď môžete to vidieť sám. Ak ste si neboli istý, tak ste mi mali poslať náhľady, poslala som vám predsa fotografie s predstihom. A nechápem, čo s nesprávnym orezaním má to, že ste mi dali zľavu, predsa len to nebolo zadarmo. 

Chcela by som preto vedieť, či mi teda viete fotografiu správne orezať a poslať čo najskôr novú verziu, kde bude postava vycentrovaná.

Ďakujem za odpoveď.

A.

Zdravím.

Pošlite nám prosím fotografiu v správnom pomere a oreze. My do kompozície autorom v žiadnom prípade nezasahujeme. Volal som vám, či vám fotky treba orezať, kedže neboli pripravené. Na fotke ktorú ste poslala som nechcel orezať len pravú stranu, aby som neodrezal z okna..podľa môjho zváženia som vydedukoval, že by to kazilo kompozíciu. Nie som odborník na kompozíciu ale na tlač.

Dobrý deň,

posielam vám upravenú fotku v prílohe, trošku som ju „zoomla“ a orezala, aby bola postava čo najviac v strede. Myslíte si, že takto by sa to vošlo do rozmeru 70×50? Poprípade sa môže ešte viac jemne zoomnuť, aby bola postava čo najviac na stred. 

Ďakujem veľmi pekne a pekný víkend.

S pozdravom,

Prosím o zaslanie pozadovaneho rozmeru s orezom podla vasho uvazenia

Dobrý deň,

veď v piatok podvečer som vám poslala orezanú fotku. Čo ešte treba? Ved keď to dáte do programu pred tlačou tak mi pošlite screenshot a ja vám poviem, či je to ok, a hotovo (dúfam :)).

Dobrý deň.

Poslali ste fotografiu rozmeru 486,156 x 319,955.

Chcete ju vytlačiť tak ? Alebo po zväčšení na 70 bude mať výška 46

Keď dáme výšku 50 bude mať šírku 76.

Je pre Vás problém dodať print v požadovanom rozmere ?

Dobrý deň, 

fotka, ktorú ste v piatok zaslali nie je v správnom rozmere (posielam printscreen v prílohe). Vaša fotografia orezaná na rozmer 70x50cm by vyzerala takto, printscreen č.2 (s tým, aby bol subjekt na stred, tak ako ste si želali). Pošlite si fotku buď orezanú podľa predstáv alebo nám dajte vedieť či ju môžeme vytlačiť podľa orezu, ktorý sme pripravili my.

Viem, že  človek sa pred výstavou vlastných prác dostáva do veľkého stresu. Verím, že vaša mailová komunikácia bola spôsobená práve týmto tlakom a snahou predstaviť svoju tvorbu v čo najlepšom svetle. My sme vám vyšli v ústrety svojimi službami, poskytli sme vám zľavu nad náš bežný rámec. Aj preto nepovažujem za vhodný tón, ktorým momentálne komunikujete. Svoju prácu robíme kvalitne, precízne a snažíme sa vyhovieť všetkým požiadavkám našich zákazníkov. 

S prianím pekného pracovného týždňa 

Mirka Sliacka

Dobrý deň pani Sliacka,

ďakujem za váš mail, i keď jedným dychom žiaľ musím dodať, že som ľudsky veľmi sklamaná z toho, čo ste mi napísali. Žiaľ nerozumiem, prečo ste mali pocit, že moja komunikácia sa niesla v nevhodnom tóne. Prosím pozrite si celú našu komunikáciu s pánom Rybošom – ten, kto odpovedal ku koncu už len jednou-dvomi vetami bez toho, aby pridal „Dobrý deň“, „Dovidenia a ďakujem“ a podobné zdvorilostné frázy, bol práve on. Ja som od začiatku komunikovala slušne a profesionálne a žiaľ on už ku koncu začal komunikovať trošku nešťastne a hlavne s veľkými oneskoreniami, veď si to môžete pozrieť keďže očividne zdieľate jednu mailovú adresu. Aj to prispelo k tomu, že som sa dostala do menšej časovej tiesne. 

Takže si vyprosujem to, čo ste mi napísali, je to pre mňa až neuveriteľné a uráža ma to, lebo ja som komunikovala s vaším kolegom slušne. Môj posledný mail pre pána Ryboša som skutočne písala už v časovom strese, chcela som mu rýchlo poslať odpoveď čo najskôr kým nasadnem do auta, a keďže on mi predtým poslal jednovetový mail, kde neuviedol ani „Dobrý deň“ a ani „ďakujem“, tak som zrovna ani ja nebola motivovaná aj z hľadiska časového tlaku písať mu kvetnaté vety. Na konci som uviedla aj smajlík, aby to bolo zobrané milo. Takže vašu výčitku v dnešnom maily si skutočne vyprosujem, dotklo sa ma to a som veľmi sklamaná z tejto vašej reakcie. Navyše nerozumiem, prečo mi radšej nezavolal keď niečomu nerozumel, ale namiesto toho ste do komunikácie zasiahli vy s týmto vyčítavým mailom.

Rovnako ako som poďakovala jemu za poskytnutie 10% zľavy, tak ďakujem aj vám, zľavu si veľmi vážim. Ale rada by som doplnila, že som vám nezaplatila predsa málo, dokonca som si na radu pána Ryboša objednala drahší typ papiera ako som pôvodne chcela a plánovala. Lebo táto komunikácia sa už uberá takým smerom, ako keby ste mi celú službu poskytli zadarmo a ja vás stále s niečím otravujem. Ja som si predsa za tie fotky riadne zaplatila, nechápem, prečo tú zľavu máte potrebu stále zdôrazňovať. Prepáčte ale som začínajúci fotograf, stále som v procese učenia, nevyznám sa žiaľ ešte do všetkých parametrov a môj program na editáciu fotografií mi neukazuje rozmery fotky pri tlači, resp. neviem kde by som ich našla. Práve preto som hľadala profesionálne štúdio na print fotografií, aby mi s týmto pomohli odborníci, aby mi pomohli na aký rozmer dané fotografie vytlačiť a ako ich správne na tlač pripraviť. Potrebovala som profesionálnu pomoc pri tlačení mojich fotografií – 6 fotiek sa vytlačilo super, tá jedna sa žiaľ nepodarila. Keby mi pán Ryboš poslal tlačové náhľady predtým, fotka sa mohla vydariť. Takto budem mať na výstave zle orezanú fotografiu, čo je do očí bijúce a nechápem, ako ste si to nemohli všimnúť. 

Je mi veľmi ľúto, že sa toto vôbec stalo, som z tohto ľudsky sklamaná – nielenže budem mať na vernisáži pokazenú fotografiu ale ešte som bola aj neprávom obvinená z toho, že údajne nekomunikujem slušne a profesionálne, čo je teda u mňa asi posledná vec, čo by mi kto mohol vyčítať. Neviem čo už viac k tomu dodať, asi už len to, že tým pádom sa nabudúce obrátim na štúdio, kde mi budú schopní a ochotní poskytnúť profesionálnejšie služby. 

S pozdravom,

Adriana