F12, colors & units

Čarovná f12

FARBY A JEDNOTKY

Naša téma obsahuje kopec možností a nastavení, či už stránok samotných ako aj globálne nastavenia celej stránky. Na tvorenie obsahu pluginy – Dibloky. K úplnému uchopeniu našej témy je vhodné zapamätať si pár ľahkých vecí.

Jednotky

Občas sa v nastaveniach objavia polia, do ktorých potrebujete zadať číselnú hodnotu napríklad šírku alebo výšku. Jednotiek ale poznáme viacej druhov a sú to hlavne tieto 3. Viac.

px

pixely – najzákladnejšia jednotka. (600px)

%

percentá – sú dôležité pri zadávaní hlavne šírky, kde nikdy neviete kto má akú šírku obrazovky. Keď ale zadáte 100%, bude to vždy na celú šírku.

vh

Viewport height. Jednotka založená na výške obrazovky. Šikovná a použiteľná hlavne v di hero settings.

FARBY

Ako polia pre jednotky, sa v téme nachádzajú tiež polia pre zadávanie farieb. Farby môžeme tiež zadávať rôznymi spôsobmi ( black, red ) a hlavne, môžeme zadávať hex hodnoty ( #fff ), ktoré dokážu byť aj transparentné. Na nete je veľké množstvo stránok, v ktorých si dokážete navoliť a vyskladať farebnú schému. V globálnych nastaveniach stránky si potom viete farby povkladať do polí custom colors, ktoré sú použiteľné v každom bloku.

F12

Existuje taká jedna „tajná“ funkcia prehliadačov určená pre vývojárov alebo zvedavcov. Volá sa inspector a vyvoláte ju tlačítkom f12 alebo pravým tlačítkom a preskúmať prvok. Tam si viete dohľadať vlastnosti každého elementu. Ľahko si tam možete zistiť napríklad farbu alebo typ písma. Ak máte nejakú obľúbenú stránku a páči sa vám jej dizajn, pomocou tohto nástroja si môžete z ktorejkoľvek stránky dizajn „odpajcnúť“ alebo zistiť vlastnosti prvkov.

PRTSCRNS